Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Λεπτομέρειες Γάμου (Οργάνωση,τραγούδια κλπ)

Λεπτομέρειες Γάμου (Οργάνωση,τραγούδια κλπ) 04 Ιουλ 2011 12:37 #596120

• stroumfisma
  • Το Άβαταρ του/της stroumfisma
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ερασιτέχνης μάγειρας
  • Ζήσε τη ζωή σου ελεύθερα. Κι όταν τσακίζεσαι να χεις το θάρρος να λες "με γεια μου με χαρά μου, φτου κι απ την αρχή τώρα"....
  •  Συνταγές του χρήστη
Κορίτσια help!!!
Παντρεύομαι αρχές σεπτέμβρη και δεν ξέρω τι να πρωτοκάνω...
Από σήμερα αρχίζω προετοιμασίες.
Νυφικό τι προτείνετε? (θα έχω λίγη κοιλίτσα λόγω εγκυμοσύνης) Σκεφτόμουν από αυτά που πέφτουν στους ώμους, και όχι πολύ φουσκωτό,ούτε κολλητό όμως.Και το θέμα κοιλιάς να το διαμορφώσω με κορδονάκια κλπ. Ουφ αύριο θα πάω να ρίξω μια πρόχειρη ματιά!
Τραγούδια τι προτείνετε?? (τραγούδια για είσοδο,κοπή τούρτας,χορός --μόνο ελληνικά)
Και τέλος για προσκλητήρια(οικονομικά αλλά και όμορφα) έχετε να προτείνετε κανένα με site?
Ευχαριστώ!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Λεπτομέρειες Γάμου (Οργάνωση,τραγούδια κλπ) 04 Ιουλ 2011 12:45 #596122

• Ναυσικά
  • Το Άβαταρ του/της Ναυσικά
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Διαχειριστής
  • Μια καρδιά γιομάτη δυόσμο...
  •  Συνταγές του χρήστη
Για τα προσκλητήρια να σου πω ότι μπορείς να τα φτιάξεις σε κάποιο ίδρυμα ή κέντρο. Συνήθως αν υπάρχουν εκεί κάποιες δομές για παιδιά ή άτομα με ειδικές ανάγκες, είναι πολύ πιθανόιν να έχουν εργαστήρια όπου φτιάχνουν προσκλητήρια. Εμείς έτσι τα κάναμε στη βάπτιση, δεν είναι ότι έχει τεράστια οικονομική διαφορά, αλλά κιόλας αφού θα α δώσεις που θα τα δώσεις, να πιάσουν και τόπο.

Όσο για το νυφικό, εμένα μου αρέσουν πολύ αυτά που δένουν κάτω από το στήθος και μετά πέφτουν ελέυθερα. Έτσι δεν θα πιέζεται και η κοιλίτσα σου! Η ώρα η καλή!
Τελευταία διόρθωση: 04 Ιουλ 2011 12:46 από Ναυσικά.

Απ: Λεπτομέρειες Γάμου (Οργάνωση,τραγούδια κλπ) 04 Ιουλ 2011 12:58 #596124

• stroumfisma
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ερασιτέχνης μάγειρας
  • Ζήσε τη ζωή σου ελεύθερα. Κι όταν τσακίζεσαι να χεις το θάρρος να λες "με γεια μου με χαρά μου, φτου κι απ την αρχή τώρα"....
  •  Συνταγές του χρήστη
Για τα προσκλητήρια είχα ρίξει μια ματιά πιο παλιά και δεν υπάρχουν τέτοια δυστυχώς εδώ :(

Για τα νυφικά μ'αρέσει η σκέψη σου θα την κρατήσω B)

Για τραγούδια καμιά ιδέα ? χιχιχι

Απ: Λεπτομέρειες Γάμου (Οργάνωση,τραγούδια κλπ) 04 Ιουλ 2011 13:08 #596129

• katenick
  • Το Άβαταρ του/της katenick
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Λούκουλος
  •  Συνταγές του χρήστη
στρουμφισμα γεια σου!εγω πηρα προσφατα προσκλητηρια απο εδω www.sinnercats.gr/invitation_marriage.html και εχουν πολυ καλες τιμες,σκεψου οτι ξεκιναν απο 0.80 αλλα κ πολλες φρεσκες ιδεες.ο γραφιστας τους ειναι ενας νεαρος που εκτος απο τα συγκεκριμενα σχεδια μπορει να σου βγαλει κ οτι αλλο του περιγραψεις.εγω κυριολεκτικα τον επρηξα!!!
για νυφικο καλο ειναι να ξεκινησεις τις προβες κ θα δεις τι θα σου προτεινουν στα μαγαζια,εχουν απειρα σχεδια κ για κοιλιτσες!
οσο για τραγουδια...ειναι πρωσοπικη επιλογη,ειδικα για την εισοδο κ τον πρωτο σας χορο δεν εχετε καποιο αγαπημενο;η'καποιο με ιδιαιτερες αναμνησεις;;;
παντως πρεπει να ανασκουμπωθεις κ να αρχισεις το τρεξιμο γιατι τον αυγουστο οι περισσοτεροι ειναι κλειστοι κ δεν θα σε εξηπηρετησουν. κουραγιο!!!

Απ: Λεπτομέρειες Γάμου (Οργάνωση,τραγούδια κλπ) 04 Ιουλ 2011 13:41 #596145

• Λίζα
  • Το Άβαταρ του/της Λίζα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Σεφ
  • Ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει το αύριο!!!Ζήσε το σήμερα απλά και όμορφα!!!
  •  Συνταγές του χρήστη
Η ωρα η καλη σου ευχομαι γλυκια μου. επειδη και γω ετοιμαζω πυρετωδως ον γαμο μου, αν θεςκατι πες μου να σου στειλω πμ μην κανω διαφημιση εδω περα. Φιλια.
Οι άνθρωποι δεν πρέπει να φοβούνται τις κυβερνήσεις...Οι κυβερνήσεις πρέπει να φοβούνται τους ανθρώπους...

Απ: Λεπτομέρειες Γάμου (Οργάνωση,τραγούδια κλπ) 04 Ιουλ 2011 13:45 #596148

• golfo
  • Το Άβαταρ του/της golfo
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Σεφ
  • Αγαπατε αλληλους
  •  Συνταγές του χρήστη
Stroyfisma κι εγω στις 16 του μηνος παντρευω την κορη μου και ξερω απο ετοιμασιες γαμου ,απο τον Ιανουαριο ξεκινησαμε φαντασου!!!!!!!!
εσεις οπως καταλαβα σας προεκυψε ξαφνικα για αυτο τοσο συντομα ο γαμος και οι ετοιμασιες.
αλλα μην ανχωνεσε ολα γινονται ,και ειδικα αν ζεις σε μεγαλη πολη εχεις και πολλες επιλογες για να κανεις τα ψωνια σου.
προσκλητηρια βρισκεις πραγματι απο 0,80 λεπτα και μπομπονιερες επισης απλες με τουλι στα ιδια λεφτα.
ρυζι χρωματιστο ετοιμο σε υφασματινα σακουλακια υπαρχει φτηνο,εκτος και αν θες μπορεις να το φτιαξεις και μονη σου,αν δεν εχεις τοσο πολυ κοσμο.
εγω και τα κουφετακια του γαμου τα εκανα μονη μου,αλλα και το γλυκο του γαμου το τυλιξα μονη μου.
τα τουλια για τον στολισμο μπορεις να τα παρεις σε μεγαλοκαταστημα η σε αποθηκη με υφασματα για να σου ερθει πιο φτηνα γιατι ειναι πανακριβα ,δεδομενου οτι θα στολιστουν 3 σπιτια στην ουσια ,εκτος και αν υπαρχει συγγενικο σου ατομο που εχει απο δικο του γαμο τουλια της αρεσκειας σου και σου τα δανεισει.
αν η τσεπη σου βασταει μπορεις να βρεις οτι τραβαει η ψυχη σου,χαζευει το ματι σου απο τα πολλα σχεδια.
Νυφικο αν δεν το δεις πανω σου φορεμενο και αν δεν δοκιμασεις δεν μπορεις κανεις να σου πει τι σου ταιριαζει!!!!!!!!
Αλλωστε ολα τα νυφικα εχουν δυνατοτητα στενεματος η απλωματος ,και το κανουν το ιδιο το μαγαζι που τα αγοραζεις.
να σου πω για το τραγουδι τις εισοδου η κορη μου διαλεξε το FELICITA του Πλουταρχου με τον Ιταλο τραγουδιστη,της αρεσε γιατι λεει θελει να μπει δυναμικα με ρυθμο και ενταση.
οσο για το μπλουζ που θα χορεψει το ζευγαρι νομιζω θα ειναι κατι που θα εκφραζει συναισθηματικα τους ιδιους μονο,αλλα μποορεις να κανεις και μια αναζητηση στο γιου τουμπ στα ερωτικα ντουετα,και πολλα αλλα θα βρεις εκει μεσα.
σου ευχομαι οτι καλυτερο ,καλα στεφανα ,παντα ευτιχισμενοι,και με το καλο το παιδακι σας να ερθει να συμπληρωσει την ευτυχια σας.

Απ: Λεπτομέρειες Γάμου (Οργάνωση,τραγούδια κλπ) 04 Ιουλ 2011 15:45 #596173

• kristallenia
  • Το Άβαταρ του/της kristallenia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Σεφ
  • η ελπίδα πεθαίνει τελευταία
  •  Συνταγές του χρήστη
η ωρα η καλη.!!!! δεν ξερω αν εισαι απο αθηνα αλλα μαλλον οχι οπως καταλαβαινω. καταρχας να σου πω μην αγχωνεσαι γιατι και εμεισ το αποφασισαμε τον σεπτεμβρη για να παντρευτουμε τον Γεναρη. και δεν μας εβιαζε κατι απλα θεωρω οτι μια χαρα προλαβα. εξ αλλου αν το καλοσκεφτεις και δεν εχεισ και τις τρελλες απαιτησεις, δεν ειναι δα και τοσα να γινουν.
φτιαξε ενα προγραμματακι, κανε μια λιστα με τους καλεσμενουν να βγαλεισ των αριθμο των μπουμπουνιερων και των προσκλητηριων. ΟΛΑ τα ετοιμασαμε εμεισ (μονοι μας πηγαμε γηια το τραπεζι, μονοι μας για νυφικο-κουστουμι μονοι μας για τα λουλουδια) αμα εμπλεκαν και αλλοι ουτε στην αλλη ζωη δεν θα τελειωναμε:whistle: )
αυτη ειναι η λιστα που θα σε βοηθησει ωστε να βγαλεισ και τα ατομα για το τραπεζι.
αμα εχεις τα ατομα εχεισ κανει ολη τη δουλεια.
εγω μεσα σε 1 μιση μηνα ειχα τελειωσει με τις ετοιμασιες και εκανα πλακα στη μανα μου οτι λιγο κρατησαν και θα εκανα διαμαρτυρια. τοτε να φανταστεις δουλευα και πολυ και δεν ειχα χρονο. βεβαια ξαναλεω οτι δεν είχα και τρελες απαιτησεις.
πρωτα απο ολα για νυφικο τσεκαρε γιατι αρκετοι οικοι νυφικων εχουν και καποια κομματια που ειναι σε πολυ χαμηλωτερες τιμες στο να τα αγορασεις (κατι σαν μπαζαρ) και δεν το πολυλενε και καλα για να παρεισ τα ποιο ακριβα. ετσι βρηκα εγω νυφικο ωραιοτατο και ειχε και πολλα στιλ ακομα και αυτο το αρχαιοελληνικο στιλ που θεσ εσυ. (προβαρισα ενα τετοιο και ειναι πολυ ρετρο και υπεροχο σαν σχεδιο)
απο τραγουδια μην περιμενεισ κανενας να σου πει τη θα βαλεις. σιγουρα θα εχετε καποια τραγουδια που θα σας ειναι εντονες καποιες στιγμες σας. και σιγουρα να ταιριαζει το "υφος σας". βλεπεις εμεισ που ημαστε χαζοχαρουμενα βαλαμε χαζοχαρουμενο για εισαγωγη!! περισοοτερο γελαγαν παρα συγκινουνταν οικαλεσμενοι!!!
παντως ενα θα σου πω . χαλαρωσε γιατι δεν μετραει ποσο κανει το νοικαρικο νυφικο σου αλλα η ατμοσφαιρα και η προσμονη να "ενωθεις" με αυτον που αγαπας! και φυσικα θα το ξαναπω πολλες φορες. αυτη ειναι η μερα σας και διαμορφωστε την εσεις χωρις αγχος... καλα στεφανα

Απ: Λεπτομέρειες Γάμου (Οργάνωση,τραγούδια κλπ) 04 Ιουλ 2011 19:21 #596229

• stroumfisma
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ερασιτέχνης μάγειρας
  •  Συνταγές του χρήστη
Ευχαριστώ πολύ για όλα αυτά που είπατε....
Ναι kristallenia και εμείς μόνοι μας θα τρέξουμε και για το τραπέζι και για όλα...Οι γονείς μου είναι εκτός Αλεξ/πολης και φίλες κολλητές για να ασχοληθούν στο τρέξιμο μαζί μου δεν έχω εδώ.Οπότε μόνοι μας θα τρέξουμε :)
Η πλάκα είναι που όλοι λένε σημασία έχει να μην αγχώνεσαι, αλλά την ίδια στιγμή μου λένε να προλάβεις όμως να τρέξεις :unsure: .... Και εγώ είμαι που είμαι αγχώνομαι ακόμα πιο εύκολα :)

golfo η ώρα η καλή για την κόρη σου!! Δεν μπαίνω στην διαδικασία να κάνω κάτι μόνη μου (πχ χρωματιστό ρύζι,κουφέτα,γλυκό) οπότε ψάχνω :) ευχαριστώ όμως για τις συμβουλές σου.

Βασικά, εκτός από νυφικό,κουστούμι,μπομπονιέρες,προσκλητήρια,δώρο κουμπάρας,μαγαζί,ανθοπωλείο(για εκκλησία,αυτοκίνητο,μαγαζί),φωτογράφος τι άλλο είναι???

Απ: Λεπτομέρειες Γάμου (Οργάνωση,τραγούδια κλπ) 04 Ιουλ 2011 21:09 #596236

• kristallenia
  • Το Άβαταρ του/της kristallenia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Σεφ
  • η ελπίδα πεθαίνει τελευταία
  •  Συνταγές του χρήστη
αυτα ειναι δεν ξεχνας τιποτα.
ειναι σχετικα λιγα για να μας δυσκολεψουν πολυ ομως, αναλογα παντα με τα θελω μας. ας πουμε εγω ρυζι δεν ειχα καημο να ειναι χρωματιστο και πηρα 6 κιλα απο το σουπερ μαρκετ και το εβαλα σε καλαθακια που ειχα παρει απο τα τζαμπο και φαγαμε ρυζι μπολικο χαχα;) αλλα θα με δυσκολευε αν ηθελα κοκκινο πουα χρωματισμενο ρυζι μεσα σε βελουτε φακελακια:P !! οποτε εδω επιβεβαιωνεται οτι το απλο ειναι και το πιο γρηγορο και πολλες φορες το ποιο ωραιο. εχω παει σε αρκετους γαμους που αυτο το πολυποθητο φακελακι με το ρυζι δεν φτανει ποτε στα χερια μας...ασε που στα μαγαζια που τα φτιαχνουνε βαζουν και λιγο ρυζι οποτε πετας ρυζι που ουτε να γεμισει μια ντοματα δεν θα εφτανε!!!! αλλα ειπαμε αυτα ειναι γουστα...

Απ: Λεπτομέρειες Γάμου (Οργάνωση,τραγούδια κλπ) 04 Ιουλ 2011 21:17 #596237

• Ναυσικά
  • Το Άβαταρ του/της Ναυσικά
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Διαχειριστής
  • Μια καρδιά γιομάτη δυόσμο...
  •  Συνταγές του χρήστη
kristallenia έγραψε:
ασε που στα μαγαζια που τα φτιαχνουνε βαζουν και λιγο ρυζι οποτε πετας ρυζι που ουτε να γεμισει μια ντοματα δεν θα εφτανε!!!! αλλα ειπαμε αυτα ειναι γουστα...

Βρε Κρυσταλλία μου, πήγα να πνιγώ!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα! Ε όχι λοιπόν, τι σκ*τα σάιτ μαγειρικής είμαστε αν τσιγκουνευόμαστε και το ρύζι! Αν και εγώ ανήκω στην ίδια με εσένα συνομοταξία, τελικά το σημαντικό είναι κάθε άνθρωπος να το ζει όπως τον ευχαριστεί...

Μην ξεχάσεις και την γαμήλια τούρτα βέβαια που είναι έξτρα από όσο ξέρω!
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: MARA!, Ginger

γενέθλια χρηστών

betty23 έχει γενέθλια σήμερα (23.09.1985), ddora έχει γενέθλια σήμερα (23.09.1970), katsie έχει γενέθλια σήμερα (23.09.1979), Mallory έχει γενέθλια σήμερα (23.09.1990), Mimix έχει γενέθλια σήμερα (23.09.1944), nicgog έχει γενέθλια σήμερα (23.09.1958), Pelazy έχει γενέθλια σήμερα (23.09.1975), rita.ki έχει γενέθλια σήμερα (23.09.1982), ΜΑMALENA έχει γενέθλια σήμερα (23.09.1977), dimbar έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (24.09.1981), marhat έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (24.09.1968), mariatot έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (24.09.1984), pinalaki έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (24.09.1986), trinity έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (24.09.1988), verkyr έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (24.09.1984), zoza έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (24.09.1980), νυχτολουλουδο έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (24.09.1969), brioza έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (25.09.1981), Kyriaki34 έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (25.09.1978), LAKIS1969 έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (25.09.1969)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.340 δευτερόλεπτα