Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Από Δευτέρα αρχίζω δίαιτα!

Απ: Από Δευτέρα αρχίζω δίαιτα! 14 Μαϊ 2012 11:12 #754183

• doroulini
  • Το Άβαταρ του/της doroulini
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φαγοπότης
κοριτσακιαα μου :D
λε τα κουλουράκια που σας γράφω είναι σαν κριτσινάκια και είναι χωρίς ζάχαρη διάβασα συστατικά τα πάντα !! και έχει 31 θερμιδούλες το ένα !! αφού τα πήρα επίτηδες για την διατροφούλα μου φάνηκαν μια χαρά και είπα για το πρωινό είναι ότι πρέπει, γιατί τώρα να τα εξαφανίσω ?? :( εε και εντάξει για χθες απογευμά που δεν τα είχα στο πρόγραμμα μετά το πρόσεξα και δεν έφαγα βράδυ υδατάνθρακα που μου έχει!! μωε απλά το λέω για να ξέρετε που θα τα βλέπετε στις αναφορές μου !!
Τελευταία διόρθωση: 14 Μαϊ 2012 11:14 από doroulini.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Από Δευτέρα αρχίζω δίαιτα! 14 Μαϊ 2012 12:44 #754202

• frosoula_s
  • Το Άβαταρ του/της frosoula_s
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ασημένιο πιρούνι
  • Πεινάω!!
  •  Συνταγές του χρήστη
Καλησπέρα!

Μανιταράκι μόνο την παρασκευή ήταν λίγο παραπάνω από το απόγευμα και μετά.. αλλά τις άλλες μέρες πολύ καλά!
Κι εγώ το κάνω αυτό μερικές φορές και μαγειρεύω για δύο μέρες. Δεν άκουσα ποτέ να υπάρχει πρόβλημα, ούτε έχω διαβάσει κάτι σχετικό. Εγώ όμως μερικές φορές το ίδιο φαγητό το κρατάω για την μεθεπόμενη μέρα για να μην βαριόμαστε το ίδιο.. όχι για κάποιον άλλο λόγο. Ειδικά αν δουλεύεις και όλη μέρα τρέχεις είναι σωτήρια λύση, και κάνεις και οικονομία!

Δορουλίνι τα κουλουράκια μια χαρά είναι για πρωινό να φας 2-3 αν έχουν όντως τόσες θερμίδες.. αλλά μην το κάνεις και σύστημα.. Καλύτερα να μην έχεις στο σπίτι διάφορες λιχουδιές αν είσαι επιρρεπής σε ξεσπάσματα..

Μαμούλα μου τι free καλέ? Μόνο γλυκό έφαγες!

Ειρηνοβαλαντάκι μου μια χαρά! Έχω να σου πω πως είσαι Αστέρι! Έχεις τη δουλειά σου, την οικογένειά σου, το παιδάκι σου, τρέχεις για όλους και για όλα, είσαι τέλεια νοικοκυρά και μαγείρισσα, και έχεις και εμάς πάνω από το κεφάλι σου να σε πρήζουμε με το τι θα φας!! Τι να λέμε τώρα.. ήρωας είσαι!
Όσο για τα γευματάκια μου που πολλές φορές λείπουν, μερικές φορές δεν προλαβαίνω, δηλαδή δεν έχουν περάσει 3 ώρες απ' το προηγούμενο γεύμα.. οπότε τρώω λίγο νωρίτερα το επόμενο.

Βερινίτσα
μου Οκτώβρη είπες??? Που θα πάει καλέ? στην Αυστραλία??? Πως αντέχεις τόσο καιρό??? Καλέ που μένεις και έχει ψύχρα??

Παπαρουνάκι μου μια χαρά!

Ραμπιτούλα
μου κουράγιο! Να προσέχεις τον εαυτό σου.. οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ!

Απ: Από Δευτέρα αρχίζω δίαιτα! 14 Μαϊ 2012 14:56 #754218

• verinitsa
  • Το Άβαταρ του/της verinitsa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φαγοπότης
  •  Συνταγές του χρήστη
αχ φροσουλα μου ο καλος μου ειναι σε σχολη εμπορ ναυτικου μηχανικος κ εχει ταξιδι τωρα...η κινα θα παει η γαλλια οποτε τον η@@@πια...με ...
το θεμα με τις δυο μερες ιδιου φαγητου θημαμε πως μου ειχε πει σιγουρα να το αποφευγγω...μαλλον με το μεταβολισμο εχει ν κανει...κανε ενα φαγητο σημερα..ενα υριο κ θα εχεις μετα δυ μερεςξεγνιασιας....

βρε κοριτσια η μελε που πηγε;
δορουλινι σιγα τα κουλουρακια...βρε φατα αφοβα...τι κουλουρια ειναι μονο με31 θερμιδες; κ χωρις ζαχαρι κιολας;θελω κ εγωωω...
ραμπιτ παλι δουλειες βρε;το γυαλισες το σπιτι...
ειρενε ...ενοχικη ε;:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: κατι μου θυμιζεις..κ δεν εχω κ παιδι...παντως εγω για σουπερ μαμα σε κοβω.....

Απ: Από Δευτέρα αρχίζω δίαιτα! 14 Μαϊ 2012 17:04 #754369

• doroulini
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φαγοπότης
verinitsa, είναι TSANOS στο σουπερ μαρκετ υπάρχουν και τα έχει σε διάφορα !! βέβαια υπάρχουν και σε πορτοκαλιού , σταφίδας και σοκολάτας που εκεί έχει βούτυρα και αυγά μα υπάρχουν και αυτά σε καρότο και ολικής και πολύσπορο που είναι με 100% έξτρα παρθένο ελαιόλαδο , χωρίς ζάχαρη και είναι πλούσια σε διαιτητικές ίνες λέει !!
σας γράφω συστατικά για να πειστείτε
αλεύρι,καρότο,εξαιρετικό παρθένο ελαιόλαδο,κρασί, φυτικές ίνες βρώμης,μπεικιν παουντερ ,νερό , αλάτι
και είναι στρογγυλά λεπτούλια και μοιάζουν περισσότερο με κριτσίνια !!

πράγματι που χάθηκε η μελεε :(

Απ: Από Δευτέρα αρχίζω δίαιτα! 14 Μαϊ 2012 17:23 #754370

• verinitsa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φαγοπότης
  •  Συνταγές του χρήστη
αα ωραια θα τα ψαξω κ θα σου πω...δορουλινι μου...
αααα ξεχασα βρε φροσουλινι απο πτολεμαιδα ειμαι...

Απ: Από Δευτέρα αρχίζω δίαιτα! 14 Μαϊ 2012 18:08 #754383

• paparouna_4
  • Το Άβαταρ του/της paparouna_4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Βοηθός Μάγειρα
Ειρηνάκι μου μην ακούω τέτοια από σένα!Με όσα κάνεις κάθε μέρα στα μάτια μου φαντάζεις super woman! Είσαι τέλεια μανούλα και κάνεις τα πάντα για το νινί σου!:)

Δωρουλίνι αχχ δεν ήξερα για τι κουλουράκια πρόκειται!Πράγματι μοιάζουν μια χαρά!;)Αλλά εγώ πάλι θα απέφευγα να πάρω γιατί είμαι λιχούδα και δεν θα μπορούσα να μείνω σε 1-2 όπως εσύ!Γι αυτό δυστυχώς δεν παίρνω καθόλου..

Ραμπιτούλα καλή είναι και η γενική αλλά να τρως και τίποτα!Μην εξαντληθεις εντελώς, ειδικά τώρα που είσαι και αδιάθετη!

Verinitsa δεν το ήξερα κι εγώ καθόλου αυτο με τα φαγητά...και τρωω συχνά δυο φορές το ίδιο φαί δύο μέρες..:whistle:

Απ: Από Δευτέρα αρχίζω δίαιτα! 14 Μαϊ 2012 19:08 #754447

• doroulini
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φαγοπότης
κορίτσια και εμένα μου το είχε πει η διαιτολόγος παλιά που έτρωγα για αρκετές μέρες το ίδιο φαγητό και μου εξήγησε πως επειδή για παράδειγμα την βδομάδα πρέπει να τρώμε από διάφορες ομάδες φαγητών άμα τρώμε 2-3 φορές την βδομάδα όσπρια που θα χωρέσουν τα άλλα αλλά μετά μου λέει οκ άμα είναι 2 φορές δεν υπάρχει πρόβλημα απλά άργησέ το περισσότερο να το ξαναφάς!! εγώ έφτιαχνα ένα φαγητό και έτρωγα το ίδιο μέχρι να τελειώσει τότε !! τώρα το βάζω σε μπολάκια και κατάψυξη για να μην βαριέμαι και το ίδιο συνέχεια αν και τώρα σπάνια τρώω σπίτι και σπάνια μαγειρεύω που είμαι μόνη!!

σημερινή αναφορά
πρωινό: γάλα +1 φέτα ψωμί ολικής με βιτάμ light +μέλι
δεκατιανό:1 μήλο+1 ακτινίδιο
μεσημεριανό: ντάκο με ντομάτα και ελάχιστη φέτα+λίγα ρεβύθια
απογευματινό:25 κεράσια
βραδινό: γάλα +1/2 κούπα δημητριακά
και 1,5 ώρα περίπου γυμναστική !! αυτά από μένα :kiss: :kiss:

Απ: Από Δευτέρα αρχίζω δίαιτα! 14 Μαϊ 2012 20:33 #754501

• verinitsa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φαγοπότης
  •  Συνταγές του χρήστη
αναφορουλα
πρωι κουλουρι θεσ/νικης
σνακ μιση μπανανα κ δυο αμυγδαλα κ ενα καρυδι
μεσημερι 100γρ σπαγγετι ολικης με τρεις κ σουπ σαλτσα κοκκινη με ττονο κ ενα κ γλ λαδι .σαλατα μαρουλι αγγουρι κρεμμυδακι λιγη ντοματα αλαδη
απογευμα 100γρ φραουλες κ ενα κ γλ γιαουρτι2% κ 4αμυγδαλα
βραδυ σαλατα μπροκολο κουνουπιδι καροτο αλαδομονο με λεμονι κ ενα βραστο αβγ
Τελευταία διόρθωση: 14 Μαϊ 2012 20:37 από verinitsa.

Απ: Από Δευτέρα αρχίζω δίαιτα! 14 Μαϊ 2012 20:54 #754531

• frosoula_s
  • Το Άβαταρ του/της frosoula_s
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ασημένιο πιρούνι
  • Πεινάω!!
  •  Συνταγές του χρήστη
Δορουλίνι μια χαρά..

Βερινίτσα γιατί παιδί μου τα τρως αλάδωτα?

Σημερινή αναφορά:

Π: Τοστ τυρί λαιτ/γαλοπούλα + γάλα
Μ: Λαβράκι ψητό + Ντοματοσαλάτα + 1 φέτα ψωμί
Α: Λίγες φράουλες (δεν τις μέτρησα)
Β: Στραπατσάδα στο αντικολλητικό με 1κ.γ. λάδι, ντομάτα, 30γρ φέτα + 2 αυγά + ντοματοσαλάτα με 1κ.γ. λάδι

Απ: Από Δευτέρα αρχίζω δίαιτα! 14 Μαϊ 2012 21:21 #754548

• xristina2012
  • Το Άβαταρ του/της xristina2012
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φαγοπότης
Για σήμερα
Πρωί. Τοστ ολικής με γαλοπούλα και μίλνερ
Σνακ. Ντομάτα και 1φρυγανιά
Μεσημέρι. Μοσχάρι κοκκινιστ´ο,5 πατάτες τηγανιτές σαλάτα βλαστάρια κολοκυθάκι,καρό το,μπρόκολο
Σνακ. 1φλιτζ. Φράουλες
Βράδυ. 1κρέπα με γαλοπούλα και τυρί
Αυτά,φιλάκια

γενέθλια χρηστών

arrtud έχει γενέθλια σήμερα (02.09.1905), eirinig81 έχει γενέθλια σήμερα (02.09.1981), Evgenia11 έχει γενέθλια σήμερα (02.09.1966), heldro έχει γενέθλια σήμερα (02.09.1988), mariaelectra έχει γενέθλια σήμερα (02.09.1986), staur_lar έχει γενέθλια σήμερα (02.09.1983), ΔιονυυσίαΧαρ έχει γενέθλια σήμερα (02.09.1988), dorpik έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (03.09.1989), flora έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (03.09.1970), Sfak_Attack έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (03.09.1989), Θαν έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (03.09.1994), κατερινα32 έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (03.09.1980), apopan έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.1975), egly έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.1982), johanna82 έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.1982), lovely έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.2010), marizaermis έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.1975), paparouna_4 έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.1989), petnik1 έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.1985), riatsa έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.1987)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.381 δευτερόλεπτα