Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: φαγητα για φοιτητες

φαγητα για φοιτητες 11 Ιαν 2009 07:18 #72390

καλημερα!!!!!! ο γιοκας μου ειναι φοιτητης στην πατρα και δεν θελω να τρωει φαστ φουντ μηπως έχετε να μου προτεινετε καποια φηγητα τα οποια μπορουν και να καταψυχθουν;:laugh: :P
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ:φαγητα για φοιτητες 11 Ιαν 2009 07:22 #72393

• μικρή πίπη
  • Το Άβαταρ του/της μικρή πίπη
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Χρυσός σκούφος
  • η ζωή είναι υπέροχη !
  •  Συνταγές του χρήστη
καλημέρα και καλώς μας ήρθες :)
μπορείς να ετοιμάσεις τα πάντα.Αρακά,φασολάκια,παστίτσιο,μουσακά,σουφλέ,μπιφτέκια κλπ
τα πάντα ! Είναι πολλές οι εργαζόμενες γυναίκες που μαγειρεύουν κκάθε Κυριακή,καταψύχουν τα φαγητά και όλη την εβδομάδα τα βγάζουν απ'την κατάψυξη και τα ζεσταίνουν
Τα καλά κόποις κτώνται

Απ:φαγητα για φοιτητες 11 Ιαν 2009 07:50 #72406

σε ευχαριστω πολυ αλλα ξερεις μακρυα ο μοναχογιος μου την αγωνια μου την εχω. Αν και ειμαι εργαζομενη μαγειρευω απο την προηγουμενη οπως και εκκατομυρια γυναικες, με τη διατροφη του γιου μου εχω καποιο προβλημα. ευχαριστω για τη συνεργασια

Απ:φαγητα για φοιτητες 11 Ιαν 2009 08:15 #72413

• τσιγαρο
  • Το Άβαταρ του/της τσιγαρο
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φαγοπότης
  • Οτι μυριζει, καιγεται!
  •  Συνταγές του χρήστη
Ξερεις τι μου θυμησες τωρα kou_sof?

Τη μανα μου οταν ειχα παρουσιαστει φανταρος :lol:
Ειχε ερθει επισκεπτηριο και μου λεει "σου εφερα τσιγαρα"
Ανοιγω κι εγω τη τσαντα να παρω τις κουτες και ειχε μεσα 2 πακετα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :silly:

Μη σκας καλη μου, να εισαι σιγουρη, οτι μονο το φαγητο δεν τους απασχολει σε τετοιες ηλικιες :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Απ:φαγητα για φοιτητες 11 Ιαν 2009 08:27 #72419

• Elefteria
  • Το Άβαταρ του/της Elefteria
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φαγοπότης
  • Αν πεινάς ...φάε
  •  Συνταγές του χρήστη
καλή μου kou_sof μην αγχώνεσαι
πρώτων για να είναι φοιτητής είναι μεγάλο παιδί
και δεύτερον υπάρχουν τόσα φαγητά που λέει η πιπη που μπαίνουν στην κατάψυξη που νομίζω ότι με λίγη βοήθεια θα τα πάει μια χαρά.
Εγώ για παράδειγμα όταν κάνω παστίτσιο κάνω δυο μέτρια ταψάκια, ένα για την ημέρα εκείνη και ένα για την κατάψυξη. Το οποιο το ψηνω την ημερα που θα το φαμε και ειναι σαν φαγητο ημερας . Το ίδιο και με το κοκκινιστό και τον κιμά για τα μακαρόνια. Γεμίζω την κατάψυξη με ταπερακια, μπορείς να χρησιμοποιείς αυτά από τα βιταμ. Θα του μάθεις να βράζει αυγά, μακαρόνια, ρύζι και καμιά πατάτα και μάλλον θα ταΐζει και του συμφοιτητές του.Επίσης μπορείς να καταψύξεις τα όσπρια και τα λαδερά, δεν χανουν καθολου σε γευση.
Να ξέρεις ότι αυτός το απολαμβάνει, για σένα είναι το δύσκολο και καλά είναι να μην του μεταφέρεις αυτό που αισθάνεσαι!!!
καλα μαγειρέματα και ... καλο πτυχίο;)

:kiss: :kiss:

Απ:φαγητα για φοιτητες 11 Ιαν 2009 08:36 #72422

• mara.gr
  • Το Άβαταρ του/της mara.gr
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Λούκουλος
  • αβουλος νους..διπλος κοπος
  •  Συνταγές του χρήστη
καλημερα κου-σοφ
1( μην ανησυχεις οτι μαγειρεψεις μπαινει καταψυξη,αρκει να το αφησεις να ερθει σε θερμοκρασια δωματιου και να το βαλεις σε ταπερ.τα παντα.φασολαδα,φακες,παστιτσιο,μακαρονια,τα παντα ακομα και ψητα.και τελειωνω με το δευτερο
2) να γινει μελος του σαιτ.να μαθει να μαγειρευει....:kiss:
Το μεγαλυτερο προβλημα του κοσμου ειναι οτι οι βλακες ειναι γεματοι αυτοπεποιθηση και οι εξυπνοι γεματοι αμφιβολιες.
marascookrevolution.blogspot.com

Απ:φαγητα για φοιτητες 11 Ιαν 2009 09:02 #72438

• Ναυσικά
  • Το Άβαταρ του/της Ναυσικά
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Διαχειριστής
  • Μια καρδιά γιομάτη δυόσμο...
  •  Συνταγές του χρήστη
Παιδιάαααααααααααα...τι λέτε! Σε αυτήν την ηλικία μόνο το φαγητό δεν σε απασχολεί!!!!! Πω πω, ζήλιες η Ναυσικά!!!!

Φτιάξε του μόνο τα αγαπημένα του φαγητά ή αυτά που ξέρεις ότι μόνος του δεν θα τα φτιάξει ποτέ, και μάθε του πότε να τα βγάζει από την κατάψυξη και πόσο να τα κρατάει. Και τα απλά φαγητά, μακαρονάκια (πέστου ότι σάλτσα μπορεί να φτιάξει με τα πάντα), ρυζότο, σούπες, μπριζολίτσες και μπιφτέκια στο φούρνο(αν του πηγαίνεις έτοιμα τα μπιφτέκια, πλασμένα και φτιαγμένα, απλά τα βγάζει τα βάζει στο τάψί και έτοιμα!), καμιά πατάτα, και κανένα φασολάκι.
Δεν χρειάζεται τίποτε άλλο! Και όταν περάσουν οι πρώτοι τρελοί μήνες, θα βρει και καμιά κοπελίτσα και θα κάθονται μαζί να μαγειρεύουν και θα τους αρέσει κιόλας....

Μην ανησυχείς λοιπόν καλή μου, αυτός περνάει την καλύτερη φάση της ζωής του τώρα!

Απ:φαγητα για φοιτητες 11 Ιαν 2009 09:56 #72508

Πραγματικα δεν περιμενα τοση ανταπόκριση!!!!!!!!! Να ειστε καλα !!!!!!Φιλια Σοφια

Απ:φαγητα για φοιτητες 11 Ιαν 2009 10:23 #72530

• angy
  • Το Άβαταρ του/της angy
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Σεφ
  •  Συνταγές του χρήστη
Και εγω ειχα στην λαμια τον μονακριβο μου και πιστεψε με ειχα τις ιδιες αγωνιες με σενα.αλλα πραγματικα τα παιδια το μονο που δεν τους απασχολει ειναι το τι θα φανε.οταν ερθει εκεινη η στιγμη σκαρφιζονται διαφορα.να σκεφτεις ο δικος μου ειχε φαει τα φαγητα που του ειχα βαλει με τους συνφοιτητες του και τα οικονομικα του ηταν περιορισμενα και βαριοταν να βγει να ψωνισει και ειχε στο ψυγειο μονο ψωμι του τοστ και μερεντα.ε λοιπον την εβαλε πανω στο ψωμι και το εβαλε στο φουρνο μικροκυματων και το καταφχαριστηθηκε απο οτι ειπε.ενα απο τα πολλα σου ανεφερα τωρα.γι αυτο σου λεω μην σκας βρισκουν λυση.να εχει την υγεια του και να προσεχει τιποτα αλλο;)

Απ:φαγητα για φοιτητες 11 Ιαν 2009 11:28 #72581

• _Ratatouille_
  • Το Άβαταρ του/της _Ratatouille_
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Χρυσός σκούφος
  • « Μουσική ποίει και τρώγε!»
  •  Συνταγές του χρήστη
kou_sof καλώς ήρθες στο σάιτ!!:blush:

Όμορφα θα περάσει ο γιόκας σου στην Πάτρα μην αγχώνεσαι!
Αν δεν έχει καθόλου "επαφή" με την κουζίνα για αρχή μην του καταψύξεις κανένα φαγητό "κατσαρόλας"...ξεχνάω εγώ που ο αδερφός μου φτιάχνει σάλτσα στο μπρίκι του καφέ????:P

Όπως είπε και η Ναυσικά πιο πάνω και συμφωνώ απόλυτα, να προτιμήσεις να του φτιάξεις αγαπημένα φαγητά!
Τα μπιφτέκια-κεφτεδάκια είναι πάντα η εύκολη και η ωραία λύση (το βλέπω και από εμένα), πάντα λέω στη μαμά να μου φτιάχνει πίτες και να τις ψήνω εγώ. Φτιάξε και καμία πίτσα, εύκολα θα την "ρίξει" στο φούρνο!!
Όσο για τα μαγαζιά της Πάτρας έχουν ωραία φαγητά δεν υπάρχουν μόνο τα φάστ φουντ:blush:

Θα βρει και καμιά τσούπρα και μια χαρά θα είναι!!!!:lol:

Καλώς ήρθες!!:kiss:
~Life is uncertain...Eat dessert first~
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

γενέθλια χρηστών

arrtud έχει γενέθλια σήμερα (02.09.1905), eirinig81 έχει γενέθλια σήμερα (02.09.1981), Evgenia11 έχει γενέθλια σήμερα (02.09.1966), heldro έχει γενέθλια σήμερα (02.09.1988), mariaelectra έχει γενέθλια σήμερα (02.09.1986), staur_lar έχει γενέθλια σήμερα (02.09.1983), ΔιονυυσίαΧαρ έχει γενέθλια σήμερα (02.09.1988), dorpik έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (03.09.1989), flora έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (03.09.1970), Sfak_Attack έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (03.09.1989), Θαν έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (03.09.1994), κατερινα32 έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (03.09.1980), apopan έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.1975), egly έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.1982), johanna82 έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.1982), lovely έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.2010), marizaermis έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.1975), paparouna_4 έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.1989), petnik1 έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.1985), riatsa έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (04.09.1987)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.319 δευτερόλεπτα