Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑΣ

Απ:ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑΣ 17 Νοε 2009 13:50 #211139

• feggaraki
  • Το Άβαταρ του/της feggaraki
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Χρυσός σκούφος
  • Βάλε στόχο το φεγγάρι. Ακόμα κι αν αποτύχεις, θα βρεθείς ανάμεσα στ’ αστέρια.
  •  Συνταγές του χρήστη
Το ίδιο είχα πάθει και εγώ πριν 1-2 χρόνια. :angry: :angry:
Την πρώτη φορά τα έβγαλα όλα έξω ,καθάρισα ,πέταξα ότι υπήρχε ανοιχτό και ήσυχη πια τα ξαναέβαλα μέσα
Μετά απο μια βδομάδα πάλι ένα σωρο απο δαύτα.Ξανά πάλι την ίδια διαδικασία ,όλα έξω καθάρισμα και το άφησα το ντουλάπι άδειο μια βδομάδα..και κάθε μέρα με οινόπνευμα..Όσο το ντουλάπι ήταν άδειο δεν εμφανιζόταν ούτε ένα.
Όταν την δευτερη φορά πήγα να βάλω τα πράγματα μέσα παρατήρησα ότι είχε απο δαύτα σε κάτι περίεργα σημεια..πχ σε ένα ταπεράκι ήταν αναμεσα σφηνομενο στο καπακι..στο αλάτι πάνω στο στόμιο
Οποτε αναγκάστικα να τινάζω όλα τα πράγματα..να τα ψάχνω πολύ καλά και σε μερικά που δεν ήμουν και απολυτα σίγουρη να τα πετάξω..
Απο τότε δεν εμφανίστηκε ποτέ ξανα..αλλά ελεγχω μην ξεχάσω καμια συσκευασια ανοιχτή για πολύ καιρό :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ:ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑΣ 17 Νοε 2009 17:25 #211220

• Ναυσικά
  • Το Άβαταρ του/της Ναυσικά
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Διαχειριστής
  • Μια καρδιά γιομάτη δυόσμο...
  •  Συνταγές του χρήστη
dcroula έγραψε:
Μυγάκια μπεκροκανάτες; :woohoo: :woohoo: :blink:
:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Χχχχχαααααααααααααααααααααααααααααχαχχαχαχαχα! τώρα το είδα! Άσε σου λέω, αλκοολικά μυγάκια!

Απ:ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑΣ 17 Νοε 2009 20:17 #211280

• ansou
  • Το Άβαταρ του/της ansou
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Σεφ
  • Τα γραπτα μενουν,τα λογια πετουν...
  •  Συνταγές του χρήστη
Παλια καλη νοικοκυρα και μαγειρισσα -και θεια μου- που δεν ζει πια,με ειχε συμβουλευσει στο ντουλαπι με τα τροφιμα παντα να εχω μεσα σε μια ακρη ενα...φυλλο απο συκια!Πανε εκει ,πανω σ αυτο τα εντομα να φτιαξουν φωλια,οταν τυχει και χωθουν στο ντουλαπι ,κι ετσι δεν μαγαριζουν τα τροφιμα.
Οταν λοιπον τα εξολοθρευσεις με οποιο τροπο βρεις,το επομενο βημα σου να ειναι αυτο :) :)

Απ:ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑΣ 22 Σεπ 2010 16:53 #460215

• Conna
  • Το Άβαταρ του/της Conna
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Συντονιστής
  • the best is yet to come
  •  Συνταγές του χρήστη
feggaraki έγραψε:
Το ίδιο είχα πάθει και εγώ πριν 1-2 χρόνια. :angry: :angry:
Την πρώτη φορά τα έβγαλα όλα έξω ,καθάρισα ,πέταξα ότι υπήρχε ανοιχτό και ήσυχη πια τα ξαναέβαλα μέσα
Μετά απο μια βδομάδα πάλι ένα σωρο απο δαύτα.Ξανά πάλι την ίδια διαδικασία ,όλα έξω καθάρισμα και το άφησα το ντουλάπι άδειο μια βδομάδα..και κάθε μέρα με οινόπνευμα..Όσο το ντουλάπι ήταν άδειο δεν εμφανιζόταν ούτε ένα.
Όταν την δευτερη φορά πήγα να βάλω τα πράγματα μέσα παρατήρησα ότι είχε απο δαύτα σε κάτι περίεργα σημεια..πχ σε ένα ταπεράκι ήταν αναμεσα σφηνομενο στο καπακι..στο αλάτι πάνω στο στόμιο
Οποτε αναγκάστικα να τινάζω όλα τα πράγματα..να τα ψάχνω πολύ καλά και σε μερικά που δεν ήμουν και απολυτα σίγουρη να τα πετάξω..
Απο τότε δεν εμφανίστηκε ποτέ ξανα..αλλά ελεγχω μην ξεχάσω καμια συσκευασια ανοιχτή για πολύ καιρό :)

Επανέρχομαι στο θέμα ...

οτι εχεις κάνει Κωνσταντινα το έχω κάνει και εγώ .. την πρώτη φορά τα πέταξα όλα .. την επόμενη που ξαναείδα μυγάκια ... τα ξαναπέταξα όλα τα καθάρισα τα ντουλάπια με χλωρίνη και απορρυπαντικό πιάτων, τα άφησα άδεια για 3 μέρες έχοντας βάλει αυτες της ταινίες για τους σκόρους των ντουλαπιών, δεν κόλησε τίποτα επάνω και ειπα και εγώ ωραία τα εξαφάνισα. Με το που έβαλα ομως καινούρια πράγματα μέσα .. νατα πάλι τα μυγακια στις ταινίες... ξανα καθάρισμα ξανά πέταμα (μια περιουσία μου εχει στοιχισει το καθαρισμα) ... τώρα έχω βάλει ολα τα πράγματα εκτος απο κονσέρβες σε τάπερ που κλείνουν αεροστεγώς (μου βγαίνει το λάδι κάθε φορά να βρω τι θέλω) αλλά τα μυγάκια δεν λένε να με αποχωριστούν !!!! :S

σε κάποια εκπομπή άκουσα οτι μπορείς να βάλεις φύλλα δάφνης και παπαλα τα μυγάκια .... ψέμα !!! εδω ειναι ακομα τα ατιμα :side:

τώρα λέω να δοκιμάσω την τριμμένη κανέλα και το τσίπουρο ..για να δω τι θα γίνει ...

μου την έχει δώσει με τα μυγάκια :angry: :angry: :angry:

Απ:ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑΣ 22 Σεπ 2010 17:31 #460226

• ifigeneia64
  • Το Άβαταρ του/της ifigeneia64
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Σεφ
  •  Συνταγές του χρήστη
Αυτά τα μυγάκια τα είχα και εγώ,έβαλα από αυτές τις ταινίες για σκόρους τροφίμων,κολλήσανε πάνω,τώρα δεν βλέπω τίποτα :)

Απ:ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑΣ 22 Σεπ 2010 18:06 #460235

• Sol81
  • Το Άβαταρ του/της Sol81
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Χρυσός σκούφος
  •  Συνταγές του χρήστη
Τα μισώ τα μυγάκια :angry: :angry: :angry:
Όλο το καλοκαίρι μου σπάσανε τα νεύρα, δεν ήταν μόνο μέσα στα ντουλάπια αλλά πετούσαν κιόλας. Πόσες φορές κι εγώ τα άδειασα και πάλι αυτά...
Κι εγώ ταινίες έβαλα, έπιασε πάααρα πολλά και τώρα τελευταία δεν έχω δει άλλα. Για να δούμε...
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

γενέθλια χρηστών

Harley έχει γενέθλια σήμερα (24.07.1972), konbei έχει γενέθλια σήμερα (24.07.1983), geovad έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (25.07.1988), Iliana N έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (25.07.1990), pdo έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (25.07.1963), ΧΩΡΙΑΤΙΣΣΑ έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (25.07.1970), kallia1989 έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (26.07.1989), lenaki30 έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (26.07.1983), lia_prov έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (26.07.1978)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.308 δευτερόλεπτα