Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Χύτρα

Απ:Συνταγές για χύτρα ταχύτητας 14 Απρ 2010 11:21 #347881

• ace
  • Το Άβαταρ του/της ace
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Θεός της μαγειρικής
  • Κι αν ξεχναει ο κοσμος,δεν ξεχναει ο Θεος...
  •  Συνταγές του χρήστη
Κοριτσια,μηπως μπορειτε να με βοηθησετε?Σημερα εριξα κατα λαθος κατω το καπακι της χυτρας μου και εσπασε το χερουλι το μακρυ,εχω της fissler.To κακο ειναι οτι δεν ξερω απο που εχει αγοραστει για να παω για ανταλλακτικο,μου την ειχαν φερει δωρο στη γιορτη μου.Λετε αν παω εκει που τις πουλανε να βρω ακρη?Υπαρχουν παντου ανταλλακτικα?
Απ τη βιασυνη μου εγραψα σε λαθος μερος!Ζητω συγνωμη :blush:
Τελευταία διόρθωση: 14 Απρ 2010 11:23 από ace.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ:Χύτρα 14 Απρ 2010 13:03 #347949

• xaroula
  • Το Άβαταρ του/της xaroula
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Συντονιστής
  • Η ηθική πρόοδος ενός έθνους φαίνεται στον... τρόπο που συμπεριφέρεται στα ζώα..(Μαχάτμα Γκάντι)
  •  Συνταγές του χρήστη
Κατερινα αν πας σε μαγαζι που πουλαει γενικα ανταλακτικα
για ηλεκτρικες συσκευες θα σου το φερουν και εγω εχω τις χυτρες της φισλερ και εχω αλλαξει και χερουλια και βαλβιδες και δεν ειχα προβλημα να βρω το οτιδηποτε :)

Απ:Συνταγές για χύτρα ταχύτητας 14 Απρ 2010 13:09 #347951

• ΛαδοΜπούκι
  • Το Άβαταρ του/της ΛαδοΜπούκι
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ερασιτέχνης μάγειρας
  • Κάλλιο αυγά...παρά πουρέ!!!
  •  Συνταγές του χρήστη
ace έγραψε:
Κοριτσια,μηπως μπορειτε να με βοηθησετε?Σημερα εριξα κατα λαθος κατω το καπακι της χυτρας μου και εσπασε το χερουλι το μακρυ,εχω της fissler.To κακο ειναι οτι δεν ξερω απο που εχει αγοραστει για να παω για ανταλλακτικο,μου την ειχαν φερει δωρο στη γιορτη μου.Λετε αν παω εκει που τις πουλανε να βρω ακρη?Υπαρχουν παντου ανταλλακτικα?
Απ τη βιασυνη μου εγραψα σε λαθος μερος!Ζητω συγνωμη :blush:

απ'ότι είδα μένεις στην Κομοτηνή εκεί εξουσιοδοτημένο service
έχει αυτός

ΠΕΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Μ.Μ. ΑΝΘΙΜΟΥ & ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ 21 KOMOTHNH 25310-25855

Απ:Συνταγές για χύτρα ταχύτητας 14 Απρ 2010 13:33 #347965

• ace
  • Το Άβαταρ του/της ace
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Θεός της μαγειρικής
  •  Συνταγές του χρήστη
Κοριτσια,σας ευχαρριστω παρα πολυ!Λαδομπουκι μου,δεν μου περασε καθολου απ το μυαλο ο συγκεκριμενος,και να φανταστεις ειναι και φιλος του συζηγου...

Απ:Συνταγές για χύτρα ταχύτητας 14 Απρ 2010 13:58 #347989

• ΛαδοΜπούκι
  • Το Άβαταρ του/της ΛαδοΜπούκι
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ερασιτέχνης μάγειρας
  • Κάλλιο αυγά...παρά πουρέ!!!
  •  Συνταγές του χρήστη
ace έγραψε:
Κοριτσια,σας ευχαρριστω παρα πολυ!Λαδομπουκι μου,δεν μου περασε καθολου απ το μυαλο ο συγκεκριμενος,και να φανταστεις ειναι και φιλος του συζηγου...

εγώ το βρήκα στη σελίδα της fissler
www.fissler.gr/gr/service/service.html

ελπίζω να βρεις αυτό που ψάχνεις :) :)

Απ:Χύτρα 14 Απρ 2010 14:01 #347993

• ace
  • Το Άβαταρ του/της ace
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Θεός της μαγειρικής
  •  Συνταγές του χρήστη
Περιμενω ν ανοιξουν τα μαγαζια για να τον παρω τηλεφωνο,αυριο κιολας θα περασω απο κει!Ευχαριστω και παλι! :kiss: :kiss: :kiss:
Τελευταία διόρθωση: 14 Απρ 2010 15:58 από MAGEIRISSA. Αιτία: διόρθωση τίτλου

Απ:Χύτρα 30 Μαϊ 2010 22:07 #381838

• Peinaopanta
  • Το Άβαταρ του/της Peinaopanta
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φαγοπότης
Γεια σε όλους! Η ερώτησή μου είναι: χαλάνε οι χύτρες; Έχω μία lagostina (όχι με το βιδωτό καπάκι και το λάστιχο που απ' ότι έχω καταλάβει είναι παλιές, από εκείνες που μπαίνει μέσα το καπάκι κι εφαρμόζει) αλλά τις δύο τελευταίες φορές δεν σφύριζε με τίποτα και βέβαια το κρέας δεν είχε μαλακώσει,ήταν απλά ψημένο. Με τα ρεβύθια παιδευόμουνα συνολικά μιάμιση ώρα, άνοιξε κλείσε... :dry: Αναρωτιέμαι αν κάνω εγώ κάτι λάθος ή αν χάλασε η χύτρα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!!!
Τελευταία διόρθωση: 31 Μαϊ 2010 19:14 από xaroula. Αιτία: Συγχωνευση+διορθωση τιτλου

Απ:Χαλάνε οι χύτρες;;;; 30 Μαϊ 2010 22:16 #381846

• stelia
  • Το Άβαταρ του/της stelia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Θεός Του Forum
Peinaopanta και μένα η χύτρα μου είναι πολύ παλιά!!!! Κοίταξε με μια οδοντογλυφίδα να καθαρίσεις και την βαλβίδα αλλά και την τρύπα που έχει το καπάκι για να εφαρμόσει η βίδα. Νομίζω ότι αυτό θα φταίει. Δοκίμασέ το!!!!

Απ:Χαλάνε οι χύτρες;;;; 30 Μαϊ 2010 23:45 #381867

• LadyM
  • Το Άβαταρ του/της LadyM
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Λούκουλος
Εκτός από αυτό που λέει η Στέλια, δες αν υπάρχει ανταλλακτικό του λάστιχου που περιβάλλει το στόμιο της χύτρας. Με μια αλλαγή θα γίνει πάλι καινούργια, προφανώς χάνει ατμό από εκεί.

Απ:Χαλάνε οι χύτρες;;;; 31 Μαϊ 2010 05:26 #381873

• ansou
  • Το Άβαταρ του/της ansou
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Σεφ
  • Τα γραπτα μενουν,τα λογια πετουν...
  •  Συνταγές του χρήστη
Peinaopanta έγραψε:
Γεια σε όλους! Η ερώτησή μου είναι: χαλάνε οι χύτρες; Έχω μία lagostina (όχι με το βιδωτό καπάκι και το λάστιχο που απ' ότι έχω καταλάβει είναι παλιές, από εκείνες που μπαίνει μέσα το καπάκι κι εφαρμόζει) αλλά τις δύο τελευταίες φορές δεν σφύριζε με τίποτα και βέβαια το κρέας δεν είχε μαλακώσει,ήταν απλά ψημένο. Με τα ρεβύθια παιδευόμουνα συνολικά μιάμιση ώρα, άνοιξε κλείσε... :dry: Αναρωτιέμαι αν κάνω εγώ κάτι λάθος ή αν χάλασε η χύτρα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!!!
Ναι, και οι χυτρες χαλανε!!Εγω βρηκα ανταλλακτικο για μια παλια seb χυτρα της γιαγιας μου και την εκανα καινουρια και παλι.Νομιζα οτι εφταιγε το λαστιχο και τελικα ηταν θεμα φθαρμενου αξονα στο καπακι της μετα απο τοσων ετων χρηση, βεβαιως.

Στη Νεα Ιωνια, στην Αθηνα, υπαρχει καταστημα που διαθετει τα παντα απο ανταλλακτικα και σου επισκευαζει σχεδον τα παντα και μαλιστα επι τοπου.

Λεγεται Λυμπερης και βρισκεται-αν δεν απατωμαι-στην 28ης Οκτωβριου.Δεν κανω διαφημιση βεβαιως.Στην ευρυτερη περιοχη τον ξερουν και οι πετρες.Εχω σωσει αμετρητες ηλεκτρικες συσκευες που ξαναγιναν καινουριες.

γενέθλια χρηστών

athina1 έχει γενέθλια σήμερα (28.11.1974), demi1991 έχει γενέθλια σήμερα (28.11.1991), lenarax88 έχει γενέθλια σήμερα (28.11.1981), MARIPOSSA έχει γενέθλια σήμερα (28.11.1978), totoula έχει γενέθλια σήμερα (28.11.1979), τζωκρι έχει γενέθλια σήμερα (28.11.1985), aleasv έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (29.11.1989), elegka έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (29.11.1976), iliaskoutsi έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (29.11.1989), milmar έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (29.11.1990), thampa έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (29.11.1986), VasileiaTs έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (29.11.1987), αλεκα35 έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (29.11.1978), Βασιλης χ.χ.χ έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (29.11.1997), Τζενη Χριστοδουλη έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (29.11.1965), elepap1 έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (30.11.1955), geopav έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (30.11.1978), Ma_ria έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (30.11.1993), neverlandfw έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (30.11.1977), ninkam έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (30.11.1981)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.295 δευτερόλεπτα