Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Βοήθεια για παιδικό πάρτυ

Απ: Βοήθεια για παιδικό πάρτυ 01 Μαϊ 2011 20:38 #575019

• katerina78
  • Το Άβαταρ του/της katerina78
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Βοηθός Μάγειρα
  •  Συνταγές του χρήστη
katenick σου εστειλα πμ,
το δικο μας παρτυ θα γινει εγω στην αυλη,εχω μεγαλη αυλη και επειδη εχει καλο καιρο ως συνηθως ελπιζω και τωρα να εχει,το κανω εξω,ετσι δεν εχω πολλα περιθωρια για διακοσμηση και ετσι επικεντρονομαι περισσοτερο στο μπουφε,σιγουρα θα κανω αυτοσχεδια καβουροπατι και πιτσα,ακομα σκεφτομαι τα υπολοιπα,για τουρτα βρηκα μια απο τη γκαλερι ολοκληρο τον μπομπ που μου αρσε και μαλλον αυτη θα κανω εσυ τι θα κανεις τελικα;

mageirissa σε ευχαριστω και παλι θα το ξαναψαξω
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Βοήθεια για παιδικό πάρτυ 02 Μαϊ 2011 06:17 #575053

• katenick
  • Το Άβαταρ του/της katenick
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ερασιτέχνης μάγειρας
  •  Συνταγές του χρήστη
την πιτσα μπορεις να την ονομασεις 'πιτσα πλακτον'!επισης το μερος που θα στησεις το μπουφε μπορεις να κρεμασις μια ταμπελα'τραγανος καβουρας' κ να παιρνεις απο τα παιδακια παραγγελια για να τα σερβιρεις.σκεφηκα επισης να κανω κοτοπουλο πανε που θα το κοψω (πριν το παναρω)με κουπ πατ σε αστερια για να ειναι ο τραγανος πατρικ.θελω να κανω κ κατι σε σχεση με τον γκαρυ το σαλιγκαρι,μαλλον θα παρω ψωμι του τοστ θα αλοιψω με κετσαπ,θα βαλω σαλαμι-τυρι κ θα τυλιξω να κανει τη σπειρα του σαλιγκαριου,θα τα κοψω φετουλες κ δεν ξερω τι να βαλω για ματια!επισης σκεφτομαι να παρω κ καναν ανανα κ να σερβιρω εκει μεσα φρουτοσαλατα η' φρουτ-παντς για μεγαλους!
για τουρτα μαλλον θα κανω διπατη με φιγουρες γιατι περιμενω αρκετο κοσμο.στο you tube εχει μια πολυ ωραια με τον μπομπ ολοκληρο αλλα καθιστο,μπες να την δεις θα σου αρεσει σιγουρα!

Απ: Βοήθεια για παιδικό πάρτυ 02 Μαϊ 2011 07:48 #575066

• katerina78
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Βοηθός Μάγειρα
  •  Συνταγές του χρήστη
πολυ ωραιες ιδεες Κατερινα εσυ δεν πιανεσαι,εισαι φοβερη,κοιταξα στο you tube αλλα δεν τη βρηκα,αν μπορεις βαλτην να τη δω

Απ: Βοήθεια για παιδικό πάρτυ 03 Μαϊ 2011 09:19 #575475

• kristallenia
  • Το Άβαταρ του/της kristallenia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Σεφ
  • η ελπίδα πεθαίνει τελευταία
  •  Συνταγές του χρήστη
να στε καλα μου δωσατε πολλες ιδεες για παρτυ γιατι ερχονται σε λιγες μερες και τα γενεθλια τησ μονακριβης ανηψιας μου οποτε θα οργανωθουμε με την αδερφη μου και θα βγει ενα σουπερ παρτυ παλι οπως περσυ. ;)

Απ: Βοήθεια για παιδικό πάρτυ 03 Μαϊ 2011 09:41 #575479

• katerina78
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Βοηθός Μάγειρα
  •  Συνταγές του χρήστη
κristallenia θα εχετε καποιο θεμα στο παρτυ της μικρης;;ωσπου να ερθει η ωρα του παρτυ μας θα γραψουμε κι αλλα να μπαινεις να βλεπεις,και αν εχεις κι εσυ καμια ιδεα περιμενουμε!!!!
Τελευταία διόρθωση: 03 Μαϊ 2011 09:44 από katerina78.

Απ: Βοήθεια για παιδικό πάρτυ 03 Μαϊ 2011 14:50 #575539

• kristallenia
  • Το Άβαταρ του/της kristallenia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Σεφ
  • η ελπίδα πεθαίνει τελευταία
  •  Συνταγές του χρήστη
στην ανηψια μου αρεσουν οι πριγκηπισσες... 4 ετων το πουλακι μου και σκεφτομαι να κανω θεμα με τις πριγκηπισσες της ντισνει. εγω για να πω την αληθεια δεν κανω τουρτες με ζαχαροπαστα και μαγικο γλασο. οτι κανω το κανω με σαντιγη. δεν αρεσει ουτε το μαγικο γλασο ουτε η ζαχαροπαστα σε γευση οποτε η σαντιγη με χρωματα και αλλα ζαχαρωτα που μπορουν να χρησιμοποιηθουν για ντεκορ ειναι οτι καλητερο για την διακοσμηση της τουρτας.
τωρα απο μπουφε περσυ ειχαμε κανει απλα και ωραια πραγματακια που φαγωθηκαν και απο τους μεγαλους και απο τα μικρα παρ όλο που νομιζαμε οτι δεν ηταν κατι ιδιαιτερο γιατι ειχα σπασμενο ποδι και δεν καναμε και τιποτα μπελαλιδικο. φτιαξαμε τοστακια κομενα οπως στα κλαμπ σαντουιτς, κεφτεδακια, τυροπιτακια, λουκανικοπιτακια, μινι σουφελδακια για να τρωγονται ευκολα, ποπ κορν...
το παρτυ το καναμε κατω στον κηπο τησ πολυκατοικιασ της αδερφης μου και γενικα ειναι προτιμοτερο να γινεται, αν βοηθαει και ο καιρος, σε ανοιχτο χώρο γιατι τα παιδακια το ευχαριστιουνται καλυτερα.
ο κλοουν που ηρθε ειναι μια καλη λυση για να "μαντρωθουν" αλλα για λιγο γιατι οι τιμες ειναι ψιλοαπαγορευτηκες. οποτε τον κλοουν τον κρατησαμε για 1 ωρα.
το μενου οπως το βλεπω ιδιο θα παραμεινει απλα μπορει να προσθεσω πιτσα και κεφτεδακια. η τουρτα θα ειναι κλασσικη βανιλια σοκολατα και θα διακοσμηθει με φαντασια.....ελπιζω να βοηθησα και σιγουραβ ολες οι ιδεες ειναι ευπροσδεκτες:cake:

Απ: Βοήθεια για παιδικό πάρτυ 03 Μαϊ 2011 15:25 #575542

• Sitronella
  • Το Άβαταρ του/της Sitronella
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Διαχειριστής
  • Όλοι μπορούν να μαγειρέψουν!
  •  Συνταγές του χρήστη
Κορίτσια είχα κάνει πάρτυ Μπομπ Σφουγγαράκης πριν χρόνια για τον μεγάλο μου γιό.
Πάντα διοργανώνουμε παιχνίδια και τέτοια στα πάρτυ μας, οπότε να σας πω μερικές από τις ιδέες που θυμαμαι:
Είχα φτιάξει πινιάτα, αλλά την είχα κάνει τσούχτρα (ήταν βολικό το σχήμα). Μπορείς να φτιάξεις τετράγωνη πινιάτα χρησιμοποιώντας ένα απλό χαρτόκουτο που θα το ντύσεις. Το έκανα φέτος με το πάρτυ λέγκο και δούλεψε. Ήταν πιο δύσκολο να σπάσει βέβαια, ίσως να θέλεις να του κάνεις μερικές χαρακιές, ειδικά αν είναι μικρά τα παιδιά.

Είχα πάρει από αυτά που κάνουν φούσκες με σαπούνι και είχα δώσει ένα στο κάθε παιδάκι και κάναμε διαγωνισμό φούσκας. Είχαμε πάρει ένα τραπεζομάντηλο χάρτινο με τον Μπομπ, το είχαμε βάλει στον ένα τοίχο και τα παιδιά καθόντουσαν απέναντι και προσπαθούσαν να κάνουν τις φούσκες τους να φτάσουν το τραπεζομάντηλο.

Ένα άλλο που είχαμε κάνει ήταν να έχουμε στο τραπέζι όλα όσα θα χρειαζόντουσαν για να φτιάξουν το δικό τους "καβουροπάτι". Ψωμάκια, τυριά, μπιφτεκάκια, σάλτσες κλπ κλπ Το κάθε ένα γινόταν μάγειρας για λίγο και συναρμολογούσε το δικό του. Σας πληροφορώ πως πρώτη φορά τα πιτσιρίκια έφαγαν όλο το φαγητό τους, πριν τελειώσουμε τα παιχνίδια και πριν την τούρτα!

Είχα τυπώσει Μπομπ με σωβρακάκι και παντελονάκια και τα παιδιά προσπαθούσαν, με κλειστά μάτια, να ντύσουν τον Μπομπ. Το είχα βρει κάπου στο ίντερνετ αυτό και το τύπωσα.

Επίσης είχα τυπώσει μικρά χαρτάκια με τους ήρωες του Μπομπ, αλλά ένα μόνο με τον Γκάρι το σαλιγκάρι. Τα είχα βάλει μέσα σε μπαλόνια που φούσκωσα μετά και τα παιδιά έσκαγαν τα μπαλόνια για να βρουν τον Γκάρι.

Αυτά θυμάμαι. Ελπίζω να βοήθησα :)
Δεν βλέπουμε τα πράγματα όπως είναι αυτά, τα βλέπουμε όπως είμαστε εμείς - Anais Nin

Απ: Βοήθεια για παιδικό πάρτυ 03 Μαϊ 2011 20:36 #575608

• katerina78
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Βοηθός Μάγειρα
  •  Συνταγές του χρήστη
sitronella πολυ ωρααιες οι ιδεες σου,καποιες θα τις υλοποιησω σιγουρα,επειδη δεν εχω φτιαξει ποτε πινιατα μεσα τι βαζετε;

kristallenia τι ωραια με τις πριγκηπισσες και με τα ροζ και τα φρου-φρου,ο καημος μου:laugh: :laugh: ,βλεπεις εχω τρια αγορακια ζωη να εχουν τα καμαρια μου και εχουμε πειξει στα μπλε,κι εγω πριν μαθω τη ζαχαροπαστα εφτιαχνα με σαντιγυ τουρτες αλλα με τη ζαχαροπαστα νομιζω μπορεις να φτιαξεις περισσοτερα πραγματα,αυτα τα μινι σουφλεδακια που λες υπαρχει η συνταγη στο site;τη θελω αν ειναι ευκολο,κλοουν ειναι ωραια να εχεις ειχα παρει και εγω μια χρονια,περασαν τελεια τα παιδια αλλα πολλα λεφτα μωρε τα σκεφτεσαι ετσι οπως γιναμε ασε,ποτε ειναι το δικο σας παρτυ;;

Απ: Βοήθεια για παιδικό πάρτυ 11 Μαϊ 2011 13:32 #577922

• katenick
  • Το Άβαταρ του/της katenick
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ερασιτέχνης μάγειρας
  •  Συνταγές του χρήστη
σιτρονελα ηθελα να μου πεις πως να βρω στο google τον μπομπ με το σωβρακακι για να το εκτυπωσω,πιστευω οτι ειναι κατι που θα παιξουν τα μικρα παιδακια.επισης να σε ρωτησω για την πινιατα με το χαρτοκουτο,ειχες βαλει ολοκληρο κουτι η' μονο το σκελετο του κ το τυλιξες με χαρτι;
κατεβασα κ κανα δυο καινουριες ιδεες για μπουφε.λεω να κανω ταρτακια αλμυρα κ να τους βαλω ενα καλαμακι απο σουβλακι με ενα τριγωνο χαρτι να γινουν καραβακια,θα παρω ετοιμες καβουροκροκετες,το σαλιγκαρι θα το κανω με σφολιατα-ζαμον-τυρι,κ καναπεδακια ψαρακια.
για δωρακι την ωρα που θα φευγουν σκεφτηκα να κανω σε στυλ παιχνιδι χαμενου θυσαυρου κ να ειναι κουτακια που να εχω μεσα σπιτικα μασμαλοους σε σχηματακια, σπιτικα γλειφιτζουρια κ απο ενα χαρτι με αυτοκολητα μπομπ.

Απ: Βοήθεια για παιδικό πάρτυ 11 Μαϊ 2011 16:54 #578035

• Sitronella
  • Το Άβαταρ του/της Sitronella
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Διαχειριστής
  • Όλοι μπορούν να μαγειρέψουν!
  •  Συνταγές του χρήστη
Κατερίνα μέσα στην πινιάτα βάζουμε διάφορα μικροδωράκια, καραμέλες, μπαλόνια και τέτοια. Όταν σπάσει πέφτουν κάτω και τα πιτσιρικάκια τα μαζεύουν.

katenick έχει περάσει καιρός από τότε, αλλά στο βρήκα!
Το σώμα είναι εδώ
spongebob.net/party/games/pinthepantsSB.htm
και το παντελόνι εδώ
spongebob.net/party/games/pintthepantscutouts.htm

Τι εννοείς το σκελετό του χαρτόκουτου;; Ένα κανονικό χαρτόκουτο πήρα..

Εγώ στα δωράκια έφτιαχνα πάντα και ένα μπλοκάκι με color pages. Δηλαδή τύπωνα διάφορα color pages (έβαζα να τυπωθούν 4 στη σελίδα, σε μέγεθος Α6), τα έπιανα με συραπτικό και τα έδινα στα παιδιά. Επίσης είμαι σίγουρη πως στο τζάμπο έχει μολυβάκια και ένα σωρό άλλα τέτοια με τον Μπομπ.
Αν θέλεις κατέβασε αυτό το αρχείο
www.sintagespareas.gr/spongebob.zip
Σου έχω βάλει μέσα διάφορα που είχα μαζέψει τότε :)
Δεν βλέπουμε τα πράγματα όπως είναι αυτά, τα βλέπουμε όπως είμαστε εμείς - Anais Nin

γενέθλια χρηστών

Harley έχει γενέθλια σήμερα (24.07.1972), konbei έχει γενέθλια σήμερα (24.07.1983), geovad έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (25.07.1988), Iliana N έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (25.07.1990), pdo έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (25.07.1963), ΧΩΡΙΑΤΙΣΣΑ έχει γενέθλια σε 1 ημέρα (25.07.1970), kallia1989 έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (26.07.1989), lenaki30 έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (26.07.1983), lia_prov έχει γενέθλια σε 2 ημέρες (26.07.1978)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.321 δευτερόλεπτα