Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Μαζευόμαστε για καφεδάκι. Έρχεστε;

ΘΕΜΑ: Τι εμείς δεν θα πιούμε καφέ; Τι λες; Αθήνα ας συντονιστούμε....

Τι εμείς δεν θα πιούμε καφέ; Τι λες; Αθήνα ας συντονιστούμε.... 19 Ιουν 2017 23:50 #1279268

• elenixania
  • Το Άβαταρ του/της elenixania
  • Θεός Της Κουζίνας
  • Στη ζωή υπάρχει αγάπη...μίσος...αδιαφορία.Δίνε​ις ότι θέλεις.Παίρνεις ότι δίνεις!!! .
  •  Συνταγές του χρήστη
Ένα μεγάλο,μεγάλο ευχαριστώ κι από μένα για την όμορφη παρέα σας!!! :love: :)
Σας το έχω ξαναπεί! Σας έχω αγαπήσει και αυτός είναι ο λόγος που δεν υπολογίζω την απόσταση που μας χωρίζει.

Περάσαμε πολύ όμορφα.Φάγαμε,ήπιαμε αλλά αλήθεια δεν χορέψαμε! :laugh:
Kimwlaki,θα το συζητήσουμε αυτό για την επόμενη συνάντηση! :cheer: Εεεεε;;; :woohoo:
Αναλύσαμε τόσα πολλά θέματα που έφτασε αργά το μεσημέρι και ούτε που το καταλάβαμε.
Ggr,εγώ πάντως να ξέρεις ήδη από τώρα ψάχνω με ποια συταγή αγκινάρας θα σε συγκινήσω! :laugh: Έτσι για να την αγαπήσεις. :)
Σε ευχαριστώ πολύ κι εσένα και τους υπόλοιπους για την αγάπη και την εκτίμηση που παίρνω!!!
Άντε και συγκινήθηκα πάλι. :blush:
Καλή αντάμωση να έχουμε και καλό καλοκαίρι σε όλους!!! :kiss: :kiss:

Υ.Σ.Ιωάννα μου,περαστικά στα παιδάκια σου και μην ανησυχείς θα ανταμώσουμε κάποια άλλη στιγμή.Το τάξιμο,τάξιμο!!! :cheer: Η τσικουδιά θα σε περιμένει!!! :love:
Τελευταία διόρθωση: 19 Ιουν 2017 23:51 από elenixania.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τι εμείς δεν θα πιούμε καφέ; Τι λες; Αθήνα ας συντονιστούμε.... 20 Ιουν 2017 12:13 #1279278

• Sitronella
  • Το Άβαταρ του/της Sitronella
  • Διαχειριστής
  •  Συνταγές του χρήστη
Τι όμορφα που φαίνεται να περάσατε και αυτή τη φορά!
Είναι πολύ ωραίος ο χώρος και χαίρομαι που έχουμε βρει ένα ωραίο στέκι να μοιραζόμαστε τις συνταγές μας και να περνάμε καλά...

Εγώ αυτή τη φορά ήμουν πολύ μακριά... Στο Τόκυο, για να μάθω όσα περισσότερα μπορώ για την Cookpad και πώς δουλεύουν. Ήταν μια εξαιρετική εμπειρία, θα προσπαθήσω να γράψω ένα αρθράκι για αυτή γιατί πραγματικά πείστηκα πως ήταν η σωστή απόφαση. Μπορεί να περάσουμε λίγο δύσκολα στην αρχή, μπορεί να χάσουμε μερικά πράγματα, μπορεί να χρειαστεί να περιμένουμε για άλλα, αλλά σίγουρα θα κερδίσουμε κιόλας και σίγουρα είναι μια οργάνωση που αγαπάει το μαγείρεμα, αγαπάει τους χρήστες και έχει ως κύριο στόχο το να κάνει το μαγείρεμα διασκέδαση, αλλά και να αλλάξει τον κόσμο όλο μέσα από τη μαγειρική. Είμαι ενθουσιασμένη που συμμετέχουμε σε αυτό τον στόχο! Και χάρηκα όταν άκουσα για ακόμα μια φορά για την αγάπη και την υποστήριξή σας.

Επίσης χάρηκα που αυτό το πικ νικ που το συζητάμε τόσα χρόνια, φτάνει επιτέλους να γίνει αληθινό! Σίγουρα θα είμαι εκεί και θα είναι ευκαιρία για γιορτή μια που (αν όλα πάνε καλά) θα έχει γίνει και η αλλαγή μέχρι τότε.

Άκουσα και για άλλα σχέδια που έχουν να κάνουν με την Κρήτη και τις αγκινάρες!!! Ούτε αυτό το χάνω φυσικά, πάμε να ταΐσουμε τον Γιώργο αγκινάρες!!! Και μετά είμαι σίγουρη πως θα μας γεμίσει συνταγές με αγκινάρες (ριζότο με αγκινάρες και απάκι, για σκέψου το...) όπως έχει κάνει με το μπρόκολο και το κουνουπίδι!!!

Η δουλειά και η απόσταση μπορεί να με εμποδίζουν από το να είμαι εκεί κάθε φορά που γίνεται συνάντηση, αλλά η σκέψη μου είναι πάντα μαζί σας! Και θα σας πω πως μετά από 10 μέρες που έτρωγα γιαπωνέζικο φαγητό, είδα τα καλούδια που φτιάξατε και ζήλεψα απίστευτα! Και τι δε θα έδινα για ένα κεκάκι χχαχααχχααχαχαχαχαα

Θα έλεγα να μην κρίνουμε κανέναν ποτέ. Οι συναντήσεις αυτές είναι για να περνάμε καλά! Όποιος θέλει και μπορεί έρχετε και όποιος δε μπορεί, δεν έρχετε. Απλά τα πράγματα! Δε σημαίνει πως δεν υπάρχει αγάπη ανάμεσά μας, σημαίνει απλώς πως ο καθένας έχει τη ζωή του. Ας εκτιμάμε τις καλές στιγμές :) Τη μια φορά θα είναι με δέκα, την άλλη φορά θα είναι με εκατό, την άλλη με έναν μόνο. Κάθε φορά έχει την αξία της και κάθε φορά θα περνάμε καλά.
we don't see things as they are, but as we are

Τι εμείς δεν θα πιούμε καφέ; Τι λες; Αθήνα ας συντονιστούμε.... 20 Ιουν 2017 12:43 #1279280

• manewcook
  • Το Άβαταρ του/της manewcook
  • Βοηθός Μάγειρα
  •  Συνταγές του χρήστη
Τι να πω κι εγώ που εχετε αρχίσει να γίνεστε κάτι σα μέλη της οικογένειας μου κι ακόμα καλύτερα, γιατί τους φίλους και τις παρέες σου τις διαλέγεις!

Στέλλα μου ανυπομονώ να σε δω και να μας τα πεις κι απο κοντά με την πρώτη ευκαιρία!

Δεν έχω κάτι αλλο να πω. Ότι πέρασα ομορφα ειναι de facto!

:love: :love: :love: :love: :love:
Πού πάμε τρεις χιλιάδες μόνοι;

Τι εμείς δεν θα πιούμε καφέ; Τι λες; Αθήνα ας συντονιστούμε.... 20 Ιουν 2017 12:47 #1279281

• Harley
  • Το Άβαταρ του/της Harley
  • Μάγειρας
  • Να είσαι πάντα ο εαυτός σου
  •  Συνταγές του χρήστη
Έλειπες γιατί υπήρχε σοβαρός λόγος

Ησουν νοητά όμως μαζί μας και αυτό δεν αλλάζει με τίποτε :love:

Τα cupcakes θα σε περιμένουν την επόμενη φορά :love:
"Στόχευε στο φεγγάρι. Ακόμα κι αν αστοχήσεις, θα βρεθείς κάπου ανάμεσα στ΄αστέρια" Πλάτωνας
Συντονιστές: Ginger, Kimwlos

γενέθλια χρηστών

biskopoulakia έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1985), dimitrap76 έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1976), dinaganem έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1983), Elenaki_gr έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1989), froso75 έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1975), Green25 έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1987), HelenChef έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1996), jujunaki έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1969), katalanos έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1977), kikitsa 69 έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1969), Krebs1969 έχει γενέθλια σήμερα (23.06.2017), leontini έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1982), MAMAMENIA έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1967), marast έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1980), Maroterzaki έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1988), maya naoum έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1980), Monika Almazidou Gousiou έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1978), S-V έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1966), sofitsami έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1980), xeniats21 έχει γενέθλια σήμερα (23.06.1987)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.231 δευτερόλεπτα